Skip to main content
PingMeDoc
OTC · No prescription

Vaseline Jelly 12 g

Order Vaseline Jelly 12 g online from PingMeDoc Pharmacy. Upload a prescription if required.

Medically reviewed by Dr. Balaji Krishnan, MBBS · Updated October 2026

₹10₹0.83 per g
Licensed pharmacyPharmacist-verified orderDelivered across India

Key details

Available variants: 12 GM
Best price: ₹10 (₹0.83 per g)
Prescription: Not required

Ordering notes

Standard delivery across India. No same-day delivery nationally.
Chennai express delivery is possible and chargeable. Learn more
Returns & refunds: orders can be cancelled before dispatch; after dispatch, returns depend on the item category. Read the full policy

More in Skin Care

View categories
Biluma Cream Sensitive Areas 25GM
5% off

Biluma Cream Sensitive Areas 25GM

Galderma India Pvt Ltd - Cream - 25 gm - 25 G

₹1,005₹1,058

Save ₹53

Cutinix Cleanser
5% off

Cutinix Cleanser

Canixa Life Sciences Pvt. Ltd. - 100 ml

₹277₹292

Save ₹15

Dermasante Coolin Sunscreen
5% off

Dermasante Coolin Sunscreen

Love Derma Life Sciences - 50 G

₹1,800₹1,895

Save ₹95

Dettol Antiseptic Liq

Dettol Antiseptic Liq

Reckitt Benckiser (India) Pvt Ltd - 60 ml

₹41
Fortisil Tinted Sunsc SPF 50
5% off

Fortisil Tinted Sunsc SPF 50

Adroit Biomed Ltd - 50 G

₹912₹960

Save ₹48

Hydent 360 Mouthwash
5% off

Hydent 360 Mouthwash

Abbott Healthcare Pvt Ltd - Mouthwash - 100 ml

₹207₹218

Save ₹11

I-Cute Soap
5% off

I-Cute Soap

Biocute Life Care - Soap - 75 G

₹139₹147

Save ₹8

Keyzole Z Soap
5% offRx

Keyzole Z Soap

Capital Pharma - Soap - 2%W/W - 75 G

₹165₹173

Save ₹8

Prescription required

Popular on PingMeDoc Pharmacy

View categories

Arm Sling (Xl) Vissco

1 X2

₹375

Wrist Spilint M (Tynor)

Tynor Orthotics Pvt. Ltd. - 1

₹395

Abdominal Belt L (Tynor)

Tynor Orthotics Pvt. Ltd. - 1

₹725

Ir Thermometer Tx21I

1 X1

₹1,899

Glucose 075GM

75 G

₹30

Mallet Finger Splint [Uni]

Tynor Orthotics Pvt. Ltd. - 1

₹110

L S Belt M (Tynor)

Tynor Orthotics Pvt. Ltd. - 1

₹1,050

B P Handle Spl.

1

₹150

Product FAQs

Who sells Vaseline Jelly 12 g on PingMeDoc?
Vaseline Jelly 12 g is sold by PingMeDoc Pharmacy, a licensed pharmacy. Check the batch number and expiry date on the pack when it arrives.
How much does Vaseline Jelly 12 g cost on PingMeDoc Pharmacy?
Vaseline Jelly 12 g starts at ₹10 on PingMeDoc Pharmacy. Available in 12 GM. Final price is confirmed at checkout and may vary with stock.
How is Vaseline Jelly 12 g delivered?
Vaseline Jelly 12 g is couriered to your address with tracking. The delivery timeline for your pincode is confirmed at checkout.

Vaseline Jelly 12 g, Quick facts

Best price
₹10 (₹0.83 per g)
Prescription
Not required (OTC)
Variants
12 GM
Delivery
Standard across India

Next steps

Safety disclaimer

Product information is for general awareness and does not replace professional medical advice. Always follow a clinician's guidance and upload a valid prescription when required.