Skip to main content
PingMeDoc
OTC · No prescriptionNipro

Nipro 10 ml Syrup 21

Order Nipro 10 ml Syrup 21 online from PingMeDoc Pharmacy. Upload a prescription if required.

Medically reviewed by Dr. Balaji Krishnan, MBBS · Updated October 2026

₹25₹2.50 per ml
Licensed pharmacyPharmacist-verified orderDelivered across India

Key details

Available variants: 10ML
Best price: ₹25 (₹2.50 per ml)
Prescription: Not required

Ordering notes

Standard delivery across India. No same-day delivery nationally.
Chennai express delivery is possible and chargeable. Learn more
Returns & refunds: orders can be cancelled before dispatch; after dispatch, returns depend on the item category. Read the full policy

More from Nipro

View categories
10% off

Nipro 2.5Mlsyr 24 Needle

Nipro - 1

₹9₹10

Save ₹1

Nipro 3ML Syr 24Needle

Nipro - 3 ml

₹14
15% off

Nipro 5ML Syr 24G Needle

Nipro - 1

₹17₹20

Save ₹3

More in Devices & Surgical Supplies

View categories

3D Face Mask

1

₹15

3Ply Face Mask Romson'S

Romsons Scientific & Surgical Pvt Ltd - 1

₹10
15% off

Abs Gauze 30Cm [S]

30 Cm

₹182₹213

Save ₹31

15% off

Adhesive Tape 7.5Cmx8M

8 Mt

₹126₹148

Save ₹22

15% off

Alcohol Swabs (Control D)

1 X100

₹297₹349

Save ₹52

15% off

Bandage Cloth 05Cm

1

₹102₹120

Save ₹18

15% off

Bandage Cloth 15Cm

1 X1

₹338₹397

Save ₹59

15% off

Bandage Cloth 7.5 X 3Mtr

1 X1

₹153₹180

Save ₹27

Popular on PingMeDoc Pharmacy

View categories
10% off

Stature Height Meter

1

₹450₹499

Save ₹49

15% off

Dynafix 10Cm

Dynafix - 1

₹1,148₹1,350

Save ₹202

7% off

Ady Crack 25GM

1 X25 G

₹56₹60

Save ₹4

15% off

Surgical Gloves 7Cm

1 X1

₹75₹88

Save ₹13

8% off

Vigore Condoms [Chocolate] 10S

Vigore - 10

₹69₹75

Save ₹6

15% off

Ethicon Thread 3-0 Size R822

Ethicon - 1 S

₹658₹774

Save ₹116

10% off

Boric Acid 450GM

450 G

₹261₹290

Save ₹29

5% off

Vigore Condoms [Chocolate]3S

Vigore - 3 S

₹21₹22

Save ₹1

Product FAQs

Who sells Nipro 10 ml Syrup 21 on PingMeDoc?
Nipro 10 ml Syrup 21 is sold by PingMeDoc Pharmacy, a licensed pharmacy. Check the batch number and expiry date on the pack when it arrives.
How much does Nipro 10 ml Syrup 21 cost on PingMeDoc Pharmacy?
Nipro 10 ml Syrup 21 starts at ₹25 on PingMeDoc Pharmacy. Available in 10ML. Final price is confirmed at checkout and may vary with stock.
How is Nipro 10 ml Syrup 21 delivered?
Nipro 10 ml Syrup 21 is couriered to your address with tracking. The delivery timeline for your pincode is confirmed at checkout.

Nipro 10 ml Syrup 21, Quick facts

Best price
₹25 (₹2.50 per ml)
Prescription
Not required (OTC)
Brand
Nipro
Variants
10ML
Delivery
Standard across India

Next steps

Safety disclaimer

Product information is for general awareness and does not replace professional medical advice. Always follow a clinician's guidance and upload a valid prescription when required.