Skip to main content
PingMeDoc
Prescription requiredTroikaa Pharmaceuticals`

Dynapar Gel 50 g

Gel

Medically reviewed by Dr. Balaji Krishnan, MBBS · Updated September 2026

₹178MRP ₹1885% off₹3.56 per g
Licensed pharmacyPharmacist-verified orderDelivered across India

Key details

Available variants: gel 50 gm 50GM
Best price: ₹178 (₹3.56 per g)
MRP: ₹188
Prescription: Required
Manufacturer: TROIKAA PHARMACEUTICALS`

Ordering notes

Standard delivery across India. No same-day delivery nationally.
Chennai express delivery is possible and chargeable. Learn more
Returns & refunds: orders can be cancelled before dispatch; after dispatch, returns depend on the item category. Read the full policy
Detailed information for Dynapar Gel 50 g is being prepared. Check back soon, or speak with our pharmacist before placing your order.

More from Troikaa Pharmaceuticals`

View categories
Aqua E 400MG Cap
5% off

Aqua E 400MG Cap

Troikaa Pharmaceuticals - Capsule - 400 mg - 10 S

₹75₹79

Save ₹4

Chymotroy Forte Tab
5% offRx

Chymotroy Forte Tab

Troikaa Pharmaceuticals - Tablet - 20 S

₹431₹454

Save ₹23

Prescription required

Citrazinc SR + Tab
5% offRx

Citrazinc SR + Tab

Troikaa Pharmaceuticals - Tablet - 10 S

₹119₹125

Save ₹6

Prescription required

Diclotroy Aq Inj
5% offRx

Diclotroy Aq Inj

Troikaa Pharmaceuticals - Injection - 1 ml

₹39₹41

Save ₹2

Prescription required

5% offRx

Diclotroy Qps

Troikaa Pharmaceuticals - 30 ml

₹338₹356

Save ₹18

Prescription required

5% offRx

Diclotroy Qps Plus

Troikaa Pharmaceuticals - 15 ml

₹181₹191

Save ₹10

Prescription required

Diltigesic Organogel 30GM
5% offRx

Diltigesic Organogel 30GM

Troikaa Pharmaceuticals - 30 gm - 30 G

₹223₹234

Save ₹11

Prescription required

5% off

Doloxicam Dt Tab

Troikaa Pharmaceuticals - Tablet - 20mg - 15 S

₹233₹246

Save ₹13

More in NSAID Painkillers

View categories
Aceco Ps Tab
5% offRx

Aceco Ps Tab

Lewin Healthcare - Tablet - 100mg + 325mg - 10 S

₹109₹115

Save ₹6

Prescription required

Acewave P Tab
Rx

Acewave P Tab

Cresha Lifesciences - Tablet - 100mg + 325mg - 10 S

₹53₹55

Save ₹2

Prescription required

Aclogain-Mr Tab
5% offRx

Aclogain-Mr Tab

Life Gain Pharma - Tablet - 100mg + 4mg - 10 S

₹165₹173

Save ₹8

Prescription required

5% offRx

Alcoxib-Mr Tab

1 X10

₹199₹209

Save ₹10

Prescription required

Anaflam-Th4 Tab
5% offRx

Anaflam-Th4 Tab

Albert David Ltd - Tablet - 100mg + 325mg + 4mg - 10 S

₹208₹219

Save ₹11

Prescription required

Artixol Cap
5% offRx

Artixol Cap

Glenmark Pharmaceuticals - Capsule - 2mg - 10 S

₹156₹164

Save ₹8

Prescription required

Diclogain Liniment
5% offRx

Diclogain Liniment

Life Gain Pharma - 30 ml

₹112₹118

Save ₹6

Prescription required

Dolokind 10S
5% offRx

Dolokind 10S

Mankind (Pharma) - 10 S

₹42₹44

Save ₹2

Prescription required

Popular on PingMeDoc Pharmacy

View categories
Tranofast-500 Tab
5% offRx

Tranofast-500 Tab

1 X10

₹185₹194

Save ₹9

Prescription required

Dynaflex Plus
6% offRx

Dynaflex Plus

1 X10

₹33₹35

Save ₹2

Prescription required

Azeltra 500 Tab
6% offRx

Azeltra 500 Tab

1 X3

₹67₹71

Save ₹4

Prescription required

Atr 40MG Tab
5% offRx

Atr 40MG Tab

10

₹180₹190

Save ₹10

Prescription required

Thionoxide -4 Cap
5% offRx

Thionoxide -4 Cap

1*10

₹170₹179

Save ₹9

Prescription required

Glidum-Mf2
6% offRx

Glidum-Mf2

1 X10

₹49₹52

Save ₹3

Prescription required

Rozutin Cla Gold Cap
5% offRx

Rozutin Cla Gold Cap

1 X10

₹188₹198

Save ₹10

Prescription required

Ofler M Sus 30ML
5% offRx

Ofler M Sus 30ML

30 ml

₹71₹75

Save ₹4

Prescription required

Dynapar Gel 50 g FAQs

What is Dynapar Gel 50 g used for?
Dynapar Gel 50 g is a medicine available on PingMeDoc Pharmacy. Consult your doctor for the specific indication that applies to you, this page is for educational purposes only.
Is Dynapar Gel 50 g a prescription medicine?
Yes. Dynapar Gel 50 g is a prescription-only (Rx) medicine. Upload a valid prescription from a registered medical practitioner during checkout. We cannot dispense it without a valid Rx.
What if I miss a dose of Dynapar Gel 50 g?
Take the missed dose of Dynapar as soon as you remember. If it is almost time for the next dose, skip the missed one and carry on with the usual schedule. Do not take two doses together to make up for a missed dose.
How much does Dynapar Gel 50 g cost on PingMeDoc Pharmacy?
Dynapar Gel 50 g starts at ₹178 (MRP ₹188) on PingMeDoc Pharmacy. Available in gel 50 gm 50GM. Final price is confirmed at checkout and may vary by variant and location.
Who manufactures Dynapar Gel 50 g?
Dynapar Gel 50 g is manufactured by TROIKAA PHARMACEUTICALS`. PingMeDoc Pharmacy sources medicines only from licensed manufacturers and distributors.
How is Dynapar Gel 50 g delivered?
Dynapar Gel 50 g is delivered across India via our licensed pharmacy partners. Standard delivery timelines are confirmed at checkout. Chennai customers can opt for chargeable same-city express delivery.

Dynapar Gel 50 g, Quick facts

Form
gel
Best price
₹178 (₹3.56 per g)
MRP
₹188
Prescription
Required (Rx)
Brand
TROIKAA PHARMACEUTICALS`
Manufacturer
TROIKAA PHARMACEUTICALS`
Variants
gel 50 gm 50GM
Delivery
Standard across India

References

The information on Dynapar Gel 50 g is compiled from the manufacturer's prescribing information and the sources below, and is reviewed by a registered medical practitioner. It does not replace advice from your own doctor.

  1. Central Drugs Standard Control Organisation (CDSCO), Ministry of Health & Family Welfare, Government of India, approved drug and schedule listings.
  2. National List of Essential Medicines (NLEM) 2022, Government of India.
  3. Manufacturer's package insert / prescribing information for Dynapar Gel 50 g.
  4. World Health Organization, ATC/DDD classification and Model Formulary for the active ingredient.

Next steps

Safety disclaimer

Product information is for general awareness and does not replace professional medical advice. Always follow a clinician's guidance and upload a valid prescription when required.